Öncelikle SSD Nedir sorusunu kısaca cevaplayalım. SSD Disk kelimesini açtığımız da “Solid State Drive” yani Türkçe’ye çevrilmiş hali ile “katı hal sürücüsü” karşılığını alıyoruz. SSD diskler yüksek okuma/yazma hızına sahip olmasının yanı sıra sessiz çalışan cihazlardır. Sata diskler ile karşılaştırdığımızda, verileri dönen bir disk üzerine değil, çeşitli bellekler üzerine kaydetmektedirler aslında SSD diskleri yüksek kapasiteye sahip USB belleklere benzetebiliriz.

Günümüz de hız ve performans beklentisinin oldukça yüksek olması SSD disk kullanımını zorunlu kılmaktadır. Çünkü SSD diskler standart Sata disklere oranla çok daha hızlı çalışmaktadır ayrıca tek avantajı hız sadece hız değil, üzerinde hareketli bir parça bulunmadığı için bozulma ihtimali daha düşüktür.

SSD Disklerin Siteniz Üzerinde Etkileri

Google Sıralamanızı Yükseltin

Web sitelerinin açılma hızı Google tarafından dikkate alınan bir ayrıntı çünkü hızlı açılan siteler kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmakla kalmıyor Google tarafından da beğenildiği için siteniz rakiplerinize göre bir tık ön plana çıkarılıyor. Bu yüzden hosting paketi seçerken SSD disk kullanımının olması önemli bir ayrıntı oluyor.

Daha İyi Ziyaretçi Deneyimi

Sitenizi uğrayan ziyaretçilerin, yavaş açılan sayfalar arasında gezinmekten keyif almayacağı bir gerçektir. Özellikle bir e-ticaret sitesine sahipseniz, ziyaretçiler akıcı ve stabil olmayan, sayfalar arası geçisin normalden uzun sürdüğü bir siteye karşı daha fazla dikkatli yaklaşacak ve sitenize karşı daha az güven duyacaklardır.

Sonuç olaral sitenize en uygun hosting planını seçmek önemlidir. Kişisel bir blog için başlangıç paketleri yeterli olabilir ancak yüksek trafikli siteler veya bir e-ticaret sitesi için daha profesyonel bir seçim yapmak sitenize artı puan olarak geri dönüşüm sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here